1 ayda gelen büyük zamlar

8 Şubat 2022

Havadan Sudan

1 ayda gelen büyük zamlar için yorumlar kapalı


aralık sonu ocak ortası ve şubat ayına doğru market fiyatlarına büyük zamlar geldi. basit bir bisküvinin 1 paketi 4.5 tl yi bulurken, akp nin saray eşrafından 3-4 er maaşla yaşayan insan grubu tam gaz hükümeti savunmaya devam ediyor. el altından hükümetin faturalarını ödeyip yardım yaptığı milyonlar akp ye oy vermeye devam ederken, akp inatla kendine oy vermeyenden kaynakları alıp oy verene aktarmaya devam ediyor. zaten bu amaçla iktidarda duruyor. eleştiriler boşuna, kendimizi germekten öteye gitmiyor. ben gençlere siyasal islamın yalanlarının yanlarına yanaşamayacağı özgürlük ve demokrasi olan ülkelere gitmelerini tavsiye ediyorum….

yeni maliye bakanı çıkmış elektrik doğalgaz fiyatları reel fiyatların altındadır diyor utanmadan. millet ödeyemiyoruz diyor, elektrik işi yandaşlara peşkeş çekildiğinden beri 4-5 katına çıkmış faturalar akp nin taktığı yok. hayır bunlarında 3-4 maaşlı yandaşı seçmeni hiç bir şeyin faturasını ödemediği yüzde 49 dan 51 e yapılan kaynak transferiyle yaşadığı için hiç bir şey umurlarında değil. şimdi maliye bakanı yastık altındaki altınları ekonomiye kazandıralım bize getirin diyor. niye millet yastık altındaki altınlarını size getirsin para krediye dönsün yandaş ferrariyle geçerken vatandaşa çamur fırlatsın. bunlarla olacağı anca budur.


Hakkımda

Onur Kayıkcı

İlk İnternet sitemi yapalı 20 yılı aşmış. Uzun süredir blog yazmaktayım. irtibat: iletisim@onurkayikci.com . Sitedeki hiçbir yazı izinsiz kullanılamaz.Arşiv