Akp trolleri

7 Haziran 2021

Havadan Sudan

Akp trolleri için yorumlar kapalı


geçen facebook ta bir video gördüm. ntv paylaşmış. annesinden ayrılan bir buzağı doblo ya konuyor. annesi doblo yu kovalıyor. ben de altına “inekleri kesip yiyoruz ama böyle görüntüler görünce çok fena oluyorum” yazdım. başkaları yorum yapmaya başladı. akp trolü olduğu belli müslümanlığı erdoğan ın çerçevesinde sınırlı bazı kişiler bana dinsiz misin dedi. kurban kesme konusuna getirerek konuyu. ben de sadece bir varsayım olarak 300 yıl veya daha ileri zamanında insanlar belki teknoloji ilerler et yemez gibi bir yorum yaptım. saldıranlar bana hayvan kesmek islam ın ibadeti sen nasıl müslümansın gibi saldırıda bulundular. bunlara kuran ayetlerinden örnekle kurban kesmenin sadece fakirlere dağıtmak amacıyla yapılabileceğine dair ayetler gösterdim. sonuçta dedim amaç fakirleri doyurmak sevindirmek. adamlara ayet gösteriyorum bunlar bana islam da kan dökmek allah ın emri gibi saçma cevaplar veriyorlar. ayetleri okumadan reddediyorlar. bunların çoğu akp kafası dünyadaki 1.5 milyar müslüman içerisinde 22 milyon akp oyu. ne diğer müslümanları tanıyorlar ne müslümanlığı biliyorlar. şaman inancından putperesetlikleten kalma saçma inançları islam zannediyorlar. kuran ayeti paylaşmışım bana küfrediyorlar. bu troller haber sitelerinin altında da hükümeti eleştiren yorumlara küfür ediyorlar. çünkü sistem bunları koruyor. her şey mübah gibi geliyor kendilerine. bana da daha önce 2 kere küfür ettiler. ama allah ın izniyle iktidar değişirse susar bunlar. gerçi bunlar adam sendeci menfaatçi insanlar bugün akp den beslenir maması kesilir yüz çevirir. bence ülkedeki insanların çoğu bu kafa bencil. müslüman ama kendine müslüman… yazdığım basit esprili bir yorumu da ne hale getirdiler. ben kurban kesmek ibadet değildir demedim ki, kuran ayetlerde ne amaçla kesileceğini kanıtlarla gösterdim bunlara. bunlar kan dökmenin ibadet olduğuna dair bir inanca kapılmışlar aksini kabul etmiyorlar.

bu arada bu yazıya 26 aralık 2021 tarihi itibariyle bir ekleme yapıyorum. kuran ı kerim de hac suresinde bir ayete denk geldim. burada insanların belli bir müddet sonra kurban kesmeye ihtiyaç hissetmeyeceği yazıyor ki ben de bunu yeni gördüm. o zaman bu akp trollerinin cahilce saldırıları sadece cehalet ve bilgisizlik. bunu şundan diyorum ki onların dediğine göre kurban ibadet olarak sonsuza kadar kalacak diyorlar, hac suresine göre bunun böyle olmadığı gayet açık….

Hakkımda

Onur Kayıkcı

İlk İnternet sitemi yapalı 20 yılı aşmış. Uzun süredir blog yazmaktayım. Sadece yazılar, görsel içerik için instagram hesabıma bakabilirsiniz. İrtibat iletisim@onurkayikci.comArşiv