Desteklemeyen cihaza Windows 11 yükleme

20 Mart 2024

Teknoloji

Desteklemeyen cihaza Windows 11 yükleme için yorumlar kapalı


ben bu yazıyı format atmadan windows 10 üzerinden 11 e desteklemeyen cihazları yükseltmek için yazıyorum. yalnız şöyle bir durum var eğer microsoft un sitesinden yükseltme aracı indirirseniz uyarı verecek ve kurulum olmayacak. bunun yerine windows 11 iso dosyasını indirip windows 10 üzerinde başka klasöre açıp setup dosyasına tıklayarak kurulum yapmanız gerekli. 9gb alan istiyor. ama tabi bunları yapmadan önce microsoft un önerdiği resmi yöntemi yazıyorum. yalnız bu yöntem ile yükseltince yeni bir ürün anahtarı satın almanız gerekiyormuş. işte yöntem:

Windows 11 yükleme dosyasını kaydettikten sonra bilgisayarınızı Windows 11’e hazırlamak için bir adım daha bulunmaktadır. İlk olarak, Windows 11’in düzgün bir şekilde çalışabilmesi için Kayıt Defteri’nde bazı değişiklikler yapmanız gerekmektedir. Aşağıdaki adımları izleyerek bu değişiklikleri yapabilirsiniz:

  1. Windows Kayıt Defteri’ni açın.
  2. HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > Setup > MoSetup adımlarını takip edin.
  3. Yeni bir DWORD (32 Bit) değeri oluşturun.
  4. Oluşturduğunuz DWORD’un adını “AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU” olarak değiştirin ve değerini “1” olarak ayarlayın.
  5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu adımlardan sonra, Windows 11 yükleme dosyası, TPM 2.0 eksikliği veya desteklenmeyen işlemci gibi sorunları göz ardı ederek yüklemeyi tamamlayabilecektir. Bu şekilde Windows 11 yüklemesini tamamlayabilirsiniz.

bu yöntem ile format atmadan windows 10 üzerinden kurulum yapabilir ve dosyalarınızı saklayabilirsiniz. ilk kurulumda size 10 günlük deneme sürümü veriyormuş ve bunu 60 güne çıkartma yolları mevcutmuş internette. yalnız eğer desteklemeyen cihazınız home single versiyon ise unutmayın internette satılan retail anahtarlar sadece home ve pro. ondan bu şekilde etkinleştiremezsiniz windows u. bir şekilde ya home ya pro ya yükseltme yapmak gerek. deneme sürümü süresi geçtikten sonra windows 10 a geri dönüş şansı olmuyormuş….

ha şu da var, yeniden lisans almamız gerekiyorsa Windows 10 un da desteğinin Ekim 2025 e kadar süreceği söyleniyorsa lisanslı cihazımızın lisansını bozmaya ne gerek var…


Hakkımda

Onur Kayıkcı

İlk İnternet sitemi yapalı 20 yılı aşmış. Uzun süredir blog yazmaktayım. Görsel içerik için instagram hesabıma aşağıdaki link düğmesinden ulaşablirsiniz. irtibat: iletisim@onurkayikci.com . Sitedeki hiçbir yazı izinsiz kullanılamaz.İçerikler bana aittir, sponsorlu bağlantı yoktur.Arşiv