Oreo Bisküvisi ile ilgili tecrübelerim

2 Ekim 2023

Alışveriş

Oreo Bisküvisi ile ilgili tecrübelerim için yorumlar kapalı


threads de bu konudan şöyle bir bahsettim ama burada detaylı deyineyim. A101 oreoları üçte bir fiyatına indirmişti bayağı alıp yedim. Önce karamelli sattılar, sonra çilek cheese cake ve çikolata dolgulu. Tad olarak abartılacak bir durum yok, bizim yerli bisküvilerden daha güzelleri de var. Bunlar İspanya yapımı, bir kere şunu belirteyim indirim harici almaya değmez. Ülker mcvities lerde karamelli diye satılıp karamel yok aroma var deniyor, Oreo nun etiket beyanına göre aynı durum onda da var. Bisküvinin siyahlığı bence kakao değil boya. Çünkü yerli muadillerle bisküvi kahve rengi. Bisküvi Türklerin uzmanlık konusu Oreo da abartılan bir konu yok, kısaca değmez….

bazı İslami siteler domuz sütü kullanılıyor demiş ama bence iftira. Etikette hayvansal içerik olarak sadece süt gözüküyor, atacak çamur bulamamışlar domuz sütü var demişler bence ..

denediğim çeşitler: duble kremalı, kreması dolgun bazıları lezzetsiz demiş ama değil krema lezzeti var.

karamel vanilyalı , karamel tadı var güzel

çilekli cheesecake aromalı, bunda da çilek tadı yok demişler ama değil ciddi var çilek tadı

klasik, bildiğiniz kremalı kakaolu

kreması kakaolu, krema da siyah renk, yoğun çikolata tadı var…

Oeroların tadı çok abartılı değil ama güzel…


Hakkımda

Onur Kayıkcı

İlk İnternet sitemi yapalı 20 yılı aşmış. Uzun süredir blog yazmaktayım. irtibat: iletisim@onurkayikci.com . Sitedeki hiçbir yazı izinsiz kullanılamaz.Arşiv