instagram neden organik büyümenizi ister?

12 Ağustos 2023

Teknoloji

instagram neden organik büyümenizi ister? için yorumlar kapalı


arkadaşlar Instagram bir etkileşim platformudur ve sizin gönderilerinizi gerçek izleyenlerin beğenmesini ister. Bunu için de sizi reklam vermeye teşvik eder. Bu aşamada gerçek izleyiciler sizin gönderilerinizi beğenirse algoritma dönüşüm reklamlarında daha etkili hedef kitleye ulaşabilir. Yani beğeniye beğeni etkinliklerinde gönderiyi beğenen gerçek ihtiyaç sahibi olmayacağı için reklam yanlış dönüşüme sonuç verebilir.

dijital pazarlama danışmanlarının anlattığına göre reklamsız satış yapmanız sıfır ihtimal ve etkinlikten beğeni ile takipçi geliyorsa hesabı kapattıp yeni hesap açmanız daha işlevsel olacak reklamlarınızın doğru hedef kitleyi bulması için… Bir çok eğitime katıldım anlatılan hikaye bu….

yalnız benim şöyle bir kişisel tecrübem var. etkinlikten beğeni alıyorsanız 30 beğeniden sonra gönderiyi bir yerlerde öne çıkartıyor instagram muhtemelen etkileşim alıyor diye keşfete düşürüyor ve 30 dan 60 a hızlı bir büyüme oluyor.

yine takip konusunda da etkinlikten takipçi geldiği zaman hesap yine başkalarının önüne düşüyor ve onlar da takibe almaya başlıyor.

burada dengeyi kurmak sizin elinizde.

ama bu reklam ölçümleri konusunda danışmanların kast ettiği ürünü doğru müşterinin önüne çıkartmak. yoksa hesabın etkileşimi nereden gelirse gelsin her zaman iyi aslında…


Hakkımda

Onur Kayıkcı

İlk İnternet sitemi yapalı 20 yılı aşmış. Uzun süredir blog yazmaktayım. irtibat: iletisim@onurkayikci.com . Sitedeki hiçbir yazı izinsiz kullanılamaz.Arşiv