Payoneer nedir?

26 Temmuz 2023

Havadan Sudan

Payoneer nedir? için yorumlar kapalı


arkadaşlar payoneer uluslararası bir ödeme platformudur. türkiye den de kullanılabilmektedir. yurt dışından türkiye ye direkt para göndermeyen sistemlerde kullanılabilir. örneğin bir site amerika dan bir banka hesabı açmanızı istiyor tabii bu mümkün değil. siz payoneer e üye olduktan sonra payoneer sizin için bu hesabı açıyor, para buraya yatıyor ve sizden komisyon keserek türkiye deki bankanıza göndermenizi sağlıyor.

yurt dışından bir çok para alma gönderme yöntemi var aslında, ama bu payoneer amazon gibi sitelerden ödeme almak için kullanılıyor. yada serbest çalışanlar yurt dışından para almak için kullanıyormuş.

üye olunca bütün bunları yapabilmek için kimlik doğrulaması istiyor. kimliğinizin resimi yolluyorsunuz. sonra yine üye olurken geçerli bir banka hesabı veriyorsunuz. ileriki süreçte de bunu doğrulamak için bankanızı bir kaç kuruş yollayıp teyit ettiriyor.

üye olurken detaylı sorular var. parayı ne için alacaksınız, ürün hizmet internet sitesi varsa linkini de görmek istiyor. bu tabii kara para ve şüpheli işlemler için kullanılmasın diye tahminimce.

kısaca şu an türkiye de çalışan bir sistem, türkçe sayfaları da mevcut….


Hakkımda

Onur Kayıkcı

İlk İnternet sitemi yapalı 20 yılı aşmış. Uzun süredir blog yazmaktayım. Görsel içerik için instagram hesabıma aşağıdaki link düğmesinden ulaşablirsiniz. irtibat: iletisim@onurkayikci.com . Sitedeki hiçbir yazı izinsiz kullanılamaz.İçerikler bana aittir, sponsorlu bağlantı yoktur.Arşiv