Fatih Çoban bana yanıt verdi

31 Temmuz 2022

Teknoloji

Fatih Çoban bana yanıt verdi için yorumlar kapalı


Öncelikle şunu belirteyim ben fatih çoban ın dijital pazarlama eğitimini satın almadım, fakat telegram grubuna girdim, artı youtube daki videolarını izliyorum yani kanalını takipteyim. aslında videolarını pek izleyen yok, fazla bir beğenisi de yok, çünkü neden bizde millet iş yapmayı strateji öğrenmeyi değil, lak lak etmeyi, dert yanmayı sever. neyse ben izliyorum. bir videosu bana email den geldi, girdim linkten youtube açıldı izliyorum, işletme mezunu olup amerikaya master a gitmiş burda sonra yazılım işlerini öğrenmiş o alanda başarılı kariyer yapmış biriyle konuşuyor. gayet güzel. neyse benim dikkatimi çeken bu ikisi oturmuş karşılıklı financial freedom için real estate e yatırım yapın diyorlar. bu nece hocam. ben de gittim yoruma hocam niye emlak demiyorsunuz, gayrimenkule yatırım yapın desenize yazdım. fatih çoban bana “tek derdiniz bu olsun” diye cevap vermiş. bu tek derdimizi değil önemli bir derdimiz, çünkü senin videonu itici yapıyor bu tarz konuşma adam seni takibi bile bırakır, daha çok yolun başındasın bence sende.

şu an youtube da iyice gezerseniz 19-20 yaşında kişiler firmalara facebook, instagram reklamı kurarak büyük para kazanıyoruz diye video çekiyor. tamam sen bunu ve olağan olarak 30 lu yaşlarda öğrenmişin hatırı sayılır bir para kazanmışın ama işin geleceği için de bakacak olursak, bunu yapan yaşı küçümsemek için söylemiyorum, yapılabilirliği 19-20 yaşında meraklı gençler seviyesine düşmüş olması gibi bir durum. yani deden internet nedir hiç görmedi ama bu çocuklar internet çağına doğdu. ben sana söyleyeyim 1997-8 yıllarındaki internet firmalarının çoğu yok oldu, sosyal medya bile 2010 dan sonra oturdu, yani bu internet işi güzel ama gel geç de olabilir. ama işte şu var, o yazılımcı arkadaş gibi emlağa yatırım yapın demek gerçek tavsiye olabilir ona hem fikirim.


Hakkımda

Onur Kayıkcı

İlk İnternet sitemi yapalı 20 yılı aşmış. Uzun süredir blog yazmaktayım. irtibat: iletisim@onurkayikci.com . Sitedeki hiçbir yazı izinsiz kullanılamaz.







Arşiv