Windows 10 lite

19 Mayıs 2022

Teknoloji

Windows 10 lite için yorumlar kapalı


windows tan gereksiz uygulamaları bazı powershell kodları ve program ekle kaldırdan silebiliyorsunuz. windows 10 cidden hızlanıyor. onun için windows 10 lite ın hızı gerçekten iyi olmalı . ben bunu pentium 4 te denedim ve nispeten hızlanma oldu sistemde….

Mesela ne mi sildim. Windows un fotoğraf görüntüleyicisi var, rezalet ve yavaş, sildim, ben zaten bu işler için ücretsiz irfan view kullanıyorum, senelerdir. Daha bir çok gereksiz uygulama var, hava durumu gibi.

Yükleyip kullanmadığım programların da açılışta çalıştığını gördüm. Tek tek sildim. Virüs programı kullanmayın, bu arada YouTube da bir program gösteriyorlar, özelleştirilir windows 10-11 iso dosyası yapıyorsunuz. Ben silmeleri yaptıktan sonra boşta windows 10 Ram kullanımı 1.1 gb. Cihazda 2 gb var, ama uyumsuzluktan 1.75 görüyor, ciddi bir hızlanma oldu buna açılış da dahil… test cihazım 64 bit pentium 4, yalnız 32 bit windows 10 Kurulu.


Hakkımda

Onur Kayıkcı

İlk İnternet sitemi yapalı 20 yılı aşmış. Uzun süredir blog yazmaktayım. Bana ulaşmak için iletisim@onurkayikci.com'a yazabilirsinizArşiv