Freud – Tutukluk Semptom ve Kaygı – 2

23 Nisan 2022

Kitap

Freud – Tutukluk Semptom ve Kaygı – 2 için yorumlar kapalı


yazının sonuna 2 koydum, çünkü bu ikinci yazı. Kitap çok bilimsel ağızdan yazılmış ve konuları takip etmesi gerçekten zor. Ben Dumlupınar üniversitesi nin çocuk gelişimi zirvesine katıldım, yetişkin hayatlarından da bahsediyor çok daha faydalı ve izlemesi güzel. Freud her olayı cinselliğe ve sekse bağlıyor, insan eşittir seks ve seks tepkileri gibi saptamalari var, kitap beni hiç açmadı belirteyim..

freud un kadınlar için erkekleri kıskandıklarını belirten penis kompleks i diye bir teorisi var. Freud niye böyle bir teori geliştirmiş diye düşünmüştüm, ama bu kitabı okuyunca Freud dünyanın dönmesini bile penisin vajinaya girmesiyle açıklayacak, yani Freud a göre güç penis demek, histerik arzular ise daha çok kadın vajinasını temsil ediyor. Freud bir ressam olsaydı erotik resimler yapsaydı daha ilgi çekici olabilirdi….


Hakkımda

Onur Kayıkcı

İlk İnternet sitemi yapalı 20 yılı aşmış. Uzun süredir blog yazmaktayım. Görsel içerik için instagram hesabıma aşağıdaki link düğmesinden ulaşablirsiniz. irtibat: iletisim@onurkayikci.com . Sitedeki hiçbir yazı izinsiz kullanılamaz.İçerikler bana aittir, sponsorlu bağlantı yoktur.Arşiv