İkinci Üniversitede hangi üniversite seçilmelidir

20 Aralık 2021

Kitap

İkinci Üniversitede hangi üniversite seçilmelidir için yorumlar kapalı


benim kişisel kanım ikinci üniversite okumak istiyorsanız seçimi Anadolu Üniversitesinden yana kullanmaktır. bir kere daha çok bölüm var. ayrıca internet te ücretsiz bir çok açıköğretim kaynağı anadolu üniversitesine yöneliktir. özellikle okuduğunuz bölümde matematik dersi varsa bir çok soru çözümünü youtube videolarında bulabilirsiniz ki anadolu üniversitesinin kendi kaynaklarına yok böyle fırsatlar. ama bazıları isme çok takıldığı için istanbul üniversitesinde okumak istiyor. ya da anadolu olmasın diye atatürk üniversitesi tercih ediyor. kaynak zenginliği açısından 1 numara anadolu üniversitesi. her yerde kayıt ve iletişim bürosu olması da ayrı bir avantaj.

peki açıköğretim kolay mı. şunu belirteyim bir kere üniversite eğitimi ve derslere çalışmadan geçmeniz imkansız. ekşi sözlükte açıköğretime söven örgün eğitim mezunlarına şunu belirtmek isterim ki, notunuzu yükseltmek için asistan kapısıda gezip yaltaklık yapabileceğiniz bir ortam haliyle yok. bilgisayar ve derslerle baş başasınız. ayrıca anadolu üniversitesindeki bir çok dersin örnek vermek gerekirse, ki bunu internetteki açık ders notlarından görüyoruz, ankara üniversitesi gibi üniversitelerle aynı. hatta ben bir finans dersinin konusun özel başkent üniversitesinde yüksek lisans tezi olarak verildiğine bile denk geldim internetteki notlarda. anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi ismini aşağılayıp hafife alınacak bir fakülte değil kesinlikle.


Hakkımda

Onur Kayıkcı

İlk İnternet sitemi yapalı 20 yılı aşmış. Uzun süredir blog yazmaktayım. irtibat: iletisim@onurkayikci.com . Sitedeki hiçbir yazı izinsiz kullanılamaz.Arşiv