İstanbul’da gayrimenkulün artışı hız kesmedi

13 Eylül 2015

Havadan Sudan

İstanbul’da gayrimenkulün artışı hız kesmedi için yorumlar kapalı


3.Köprü ve 3. Havalimanı inşaatı hızla devam ederken İstanbul’da inşaat yatırımları da hız kazandı. Artan konut arzına rağmen nüfus artışı, alınan göç ve yabancı yatırımcıların yarattığı talep doğrultusunda fiyatlardaki yükselme eğilimi sürmekte. Geleneksel ve risksiz yatırım olarak görülen gayrimenkul de bu sayede yatırımcısını güldürmeye devam ediyor.

İstanbul genelinde ticari gayrimenkulde fiyatlar %12 artarken Kartal %17 artarak İstanbul’un 5 puan önüne geçmiş durumda. Fiyatların hızla yükselişi, ulaşımın kolaylığı ve Anadolu Yakası Adalet Sarayı Kartal’ı bir cazibe merkezi haline getiriyor.Yabancı yatırımcının da dikkatini çeken bölgede ticari konut ve karma projeler için birçok seçenek bulunuyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı, Hızlı Feribot ve Yüksek Hızlı Tren’e 15 dakikadan kısa mesafede bulunan Kartal konumu itibariyle değerlendirildiğinde önümüzdeki on yıl içinde iş ve finans merkezine dönüşmesi bekleniyor. Ayrıca Aydos Ormanı ve Adalar manzarasına hakim oluşu konut projeleri için de Kartal’ı vazgeçilmez kılıyor.

Kartal’ın en yeni karma projesi Helis More, inşaatının başladığı ilk 3 ay içerisinde yükselen metrekare değeri ile yatırımcısına kazandıracağını kesinleştirmiş durumda.

3.Köprü’nün Anadolu Yakası ayağında bulunan Beykoz İlçesi, doğal güzelliklerinin de etkisiyle konutta %50’ye varan artışları buldu. Köprünün diğer ayağına yakın kalan ve kentsel dönüşüm bölgesi olacak olan ilçe Kağıthane’de ise ortalama %32 değer atışı oldu.

Kanal İstanbul, 3. Köprü, 3. Havaalanı, Kuzey Marmara Otoyolu ve Marmaray’ın etkisiyle en çok değer kazanan ilçe Başakşehir oldu. %135 oranında artış gösteren ticari gayrimenkul fiyatları ve %32 artan konut fiyatları ile ulaşımın arsa için önemini gösteren örnek bir bölge olarak değerlendiriliyor.

kaynak : http://www.helisyapi.com/

Hakkımda

Onur Kayıkcı

İlk İnternet sitemi yapalı 20 yılı aşmış. Uzun süredir blog yazmaktayım. irtibat: iletisim@onurkayikci.com . Sitedeki hiçbir yazı izinsiz kullanılamaz.Arşiv